Hoş Geldiniz

Ders Afişleri

Navigation


Matematik ders afişleri görsel eğitim için olmazsa olmazlarımız arasında yer alıyor. Bir insanın hayatının neredeyse her döneminde karşısına çıkan matemetik dersi, her öğrencinin zorlandığı bir derstir. Bu nedenle eğitimcilerin en çok kafa yorduğu ders matematiktir. Hele bir de hayati sınavlarda en yüksek kat sayıya sahip olan ders ise velinin ve eğitimcilerin öncelikle halletmesi gereken ders olmuştur matematik.

Matematik dersini öğrenciye daha iyi öğretebilmek için teoriler ortaya atılmış, öğretmenler bu konuda farklı yollar denemişlerdir. Bu yollardan biri de konuları görselleştiren özel matematik afişlerinin sınıflarda veya koridorlarda asılı olmasıdır. Yıllardır edinilen tecrübelere göre matematik dersine karşı öğrencilerin bir ön yargı içinde olduğunu görebiliriz. Öncelikle eğitimciler matematiğe karşı ön yargıları kırmakla uğraşmış, matematiğin zor olmadığını hatta eğlenceli olduğunu öğrencilere farklı yollarla göstermeye çalışmışlardır.

MATEMATİĞİ EĞLENCELİ HALE GETİRMEK

Matematik dersini daha eğlenceli hale getirmek için görselleştirme önemli bir yer tutar. Anaokulu çağlarında öğrencilere sayıları öğretmek için renkli afişler, sayı kartları gibi materyaller kullanılabilir. Öğrencinin dikkatini çekebilecek özel matematik ders afişlerini öğrencilerin görebileceği yerlere asmak, bu dersin kavratılmasında önemli bir adım olacaktır.

Geometrik şekilleri öğretmek için de somut materyaller kullanılabilir. Üçgen, daire, kare, dikdörtgen gibi ahşaptan yapılmış malzemeleri okul öncesi eğitiminde kullanabiliriz.

MATEMATİK FORMÜLLERİ POSTERLERİ

Matematik dersini daha iyi kavratabilmek için matemetik dersi ile ilgili afişleri ilkokul, ortaokul ve lise çağlarında da kullanabiliriz. Matematik dersinde ezber de önemli aşamalardan biridir. Bazı formüllerin ezberlenmesi gerekir. Bu nedenle formüllerin olduğu matematik posterler okul duvarlarını süsleyebilir. Öğrenciler tenefüslerde bu matematikle ilgili ders afişlerinden ve posterlerden yararlanabilir.

MATEMATİK VE DOĞA

Matematik, kainatın her zerresinde olan bir bilimdir. Varlıkların dengesinde, duruşunda, estetiğinde matematiğin güzelliğini görebiliriz. Okul duvarlarınızı matematiğin doğadaki konumunu gösteren afişler asılabilir. Fibonacci sayı dizisini ve altın oran dengesini bir gülün yapraklarında, insan oarganlarının uyumunda, bir peteğin yapısında görebileciğimiz öğrencilere anlatmalı ve bunnla ilgili özel matematik ders afişlerini kullanmalıyız.

Matematik ve mimari ilişkisini anlatan özel tasarlanmış posterler her yaştan öğrencinin dikkatini çekecektir ve matematiğin öğrenilmesine katkıda buluacaktır.  • Aug 21, 2018
  • Yorumlar: 0

Yorumlar: 0

Yorum Yok

Sizde yorum Yazın

Zorunlu alanları doldurunuz*